Izvor: Capital.ba, 17.Okt.2014, 07:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Štrajk zaposlenih u Delezu u Belgiji
BRISEL, Zaposleni u prodavnicama Delez u belgijskim gradovima Zelik i Ninove stupili su juče u štrajk zbog plana o restrukturiranju kojim se predviđa otpuštanje zaposlenih i smanjenje plata.
Njima su se u toku dana pridužili i zaposleni u prodavnicam Delez u Liježu i Brabantu, prenijeli su belgijski mediji.
Sindikat zaposlnih u belgijskom Delezu saopštio je da će sutra najvjeroatnije biti organizovan generalni štrajk u svim prodajnim objektima širom Belgije u znak protesta >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << zbog planirane uštede na platama zaposlenih i smanjenja radne snage u visini od 12,5 miliona evra.
Direkcija Deleza je krajem juna saopštila da namjerava da otpusti 2.500 zaposlenih i da zatvori 14 prodajnih objekata.
U okviru plana o restrukturiranju predviđena je ušteda od 80 miliona evra, od čega 12,5 miliona na smanjenju plata i broja zaposlenih. Tanjug
Pogledaj vesti o: Štrajk








