Izvor: RTV 5, 06.Jul.2012, 22:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Štrajk upozorenja u Domu zdravlja u Nišu (video)
Iako su danas od 12 do 13 časova zbok štrajka upozorenja radile samo hitne službe, to se nije mnogo osetilo. Verovatno zbog toga što u podne po paklenoj vrućini nije bilo mnogo pacijenata.
“Od jednog do drugog specijaliste i zadržala sam se oko pola sata, uglavnom ide sve kako treba, nije me uhvatio štrajk”, objašnjava jedna gospodja.
“Ćekam već 15 minuta, a treba da mi se hitno snimi noga”, kaže druga gospodja.
“Radi moja doktorka, mislim da će >> Pročitaj celu vest na sajtu RTV 5 << uskoro da me prozovu, imam zakazano”, kaže jedan gospodin.
Razlog za štrajk tri sindikata koji imaju ukupno oko 1300 članova, je junska koverta koja je tanja za 10 odsto.
“Imamo informaciju da će do kraja godine biti problema i da ćemo skoro svakoga meseca primate 10 osto manju zaradu. Ovo nema veze sa uredbom vlade, razlog umanjenja je nedostatak srdstava”, kaže Bojan Cekić, predsednik sindikata ‘Nezavisnost’.
Predsednici sindikata kažu da će i naredne nedelje nastaviti štrajk ukoliko se zahtev za isplatom pune zarade ne ispuni.
“Danas je samo obustava rada na jedan sat. Naredne nedelje ćemo krenuti sa štrajkom zavisno od odgovora grada i relevantnih činioca”, objašnjava Goran Jovanović, predsednik sindikata medicinskih sestara.
Od rukovodstva Doma zdravlja nismo dobili komentar o današnjem štrajku upozorenja. Inače, prema podacima sindikata u ovoj zdravstvenoj ustanovi prosečna zarada za medicinske sestre iznosi 30 hiljada, a za lekare 65 hiljada dinara.









