Štrajk u ZG: Otkazani svi letovi

Izvor: B92, 22.Nov.2013, 10:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štrajk u ZG: Otkazani svi letovi

Zagreb -- Zaposleni na zagrebačkom aerodromu Pleso nastavljaju štrajk, pa su i danas otkazani svi komercijalni domaći i međunarodni letovi.

Prema najavama četiri sindikata, štrajk će trajati do ponoći, ali će već u utorak početi druga faza štrajka.

Štrajk u organizaciji sindikata Zračne luke Zagreb počeo je u četvrtak, a procenjuje se da su gubici 900.000 kuna dnevno (117.000 evra).

Sindikati strahuju od gubitka stečenih prava i mogućih otkaza nakon što ih na 30 godina preuzme francuski konzorciju ZAIC, što se očekuje za dve sedmice. Oni su upozorili da francuski koncesionar nema novca ni za režije.

Uprava zagrebačkog aerodroma, s druge strane, smatra da je štrajk nezakonit, pa su zaštitu svojih prava tražili na sudu.

Predsednik Uprave Miroslav Drljača izjavio je da osoblje aerodroma Zagreb ima ugovore o radu koji su među među šest-sedam najboljih u Hrvatskoj i mnogo veća prava od većine hrvatskih radnika.

Ministar saobraćaj Siniša Hajdaš Dončić pozvao je juče štrajkače da se vrate na posao i poručio im da se njihova prava neće smanjivati. On je dodao da francuski ZAIC poštuje svoje obaveze.

Većina letovova iz Zagreba preusmerena je na druge aerodrome u Splitu, Grazu, Ljubljani i Budimpešti, dok su neke kompanije otkazale letove.

Kompanija German Wings će dok traje štrajk leteti s aerodroma na ostrvu Krku.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

ŠTRAJK NA PLESU: I danas otkazani svi letovi iz Zagreba

Izvor: Kurir, 22.Nov.2013

Štrajk je počeo u četvrtak, a procenjuje se da su gubici 117.000 evra dnevno..ZAGREB - Zaposleni na zagrebačkom aerodromu Pleso nastavljaju štrajk, pa su i danas otkazani svi komercijalni domaći i međunarodni letovi...Prema najavama četiri sindikata, štrajk će trajati do ponoći, ali će već...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.