Muhić štrajkuje glađu  ispred zgrade Vlade TK

Izvor: Nezavisne Novine, 28.Avg.2014, 19:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muhić štrajkuje glađu ispred zgrade Vlade TK

TUZLA - Muhedin Muhić, diplomirani defektolog iz Kladnja, počeo je danas štrajk glađu ispred zgrade Vlade TK, jer mu, kako je rekao, Vlada TK nije obezbijedila elementarno ljudsko pravo - pravo na život i posao.

On se juče sastao sa Bahrijom Umihanićem, premijerom TK, i Hadžetom Kurtovićem iz Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta u Vladi TK, a pošto razgovor nije polučio konkretne rezultate, Muhić >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << je odlučio da započne štrajk glađu.

"Ništa mi drugo nije preostalo, jer očito da sadašnja i ranije vlasti nemaju sluha za civilne invalide. Prema federalnom zakonu, precizirano je da se u javnim ustanovama i privrednim preduzećima na 16 uposlenika zapošljava jedna invalidna osoba, a u praksi to niko ne poštuje i ja sam primoran na ovakav način da se borim za svoja prava", kaže Muhić.

On je ispred sjedišta Vlade TK postavio transparente, a planira da na stepeništu provodi naredne dane i noći.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.