Deo policije nastavlja štrajk

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Feb.2011, 09:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Deo policije nastavlja štrajk

BEOGRAD -

Nezavisni sindikat policije najavio je da će danas nastaviti sa zakonskom obustavom rada, a da će 14. februara razgovarati sa nadležnima u Ministarstvu finansija o potpisivanju posebno kolektivnog ugovora za radnike Ministarstva unutrašnjih poslova.

Članovi tog sindikata, koji su stupili u štrajk prošlog četvrtka, pored povećanje plata od 40 odsto, traže i nabavku novih uniformi i obuće, izmene >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << određenih članova Zakona o policiji i potpisivanje posebnog kolektivnog ugovora.

Štrajk je organizovan uz poštovanje zakonskih odredbi, odnosno obezbeđen je minimum procesa rada, što znači da policajci intervenišu samo na osnovu prijava građana, ili ako dođe do neke situacije kada je ugrožena bezbednost.

Policajci zaduženi za rad sa građanima, odnosno izdavanje ličnih dokumenata i registarskih tablica, posao obavljaju samo u hitnim slučajevima.

Predstavnik tog sindikata Velimir Barbulov rekao je juče Tanjugu da je na sastanku u MUP-u razmatrana platforma ministarstva finansija za povećanje zarada koju su sindikalci ocenili kao "daleko od prihvatljivog" u odnosu na njihov osnovni zahtev o povećanju plata od 40 odsto.

Za razliku od Nezavisnog sindikata policije, drugi reprezentativni sindikat - Policijski sindikat Srbije - ne štrajkuje i smatra da treba sačekati odluku vlade o potpisivanju posebnog kolektivnog ugovora.

Policijski sindikat Srbije dao je Vladi Srbije rok od 14 dana da se izjasni o usaglašenom predlogu posebnog kolektivnog ugovora za pripadnike MUP-a a ukoliko predlog do tada ne bude prihvaćen stupiće u štrajk 18. februara.

Predstavnici ta dva reprezentativna sindikata, sa predstavnicima ostalih policijskih sindikata u utorak su razgovarali sa premijerom Mirkom Cvetkovićem i ministarkom finansija Dianom Dragutinović o poboljšanju materijalnog i socijalnog položaja radnika MUP-a.

Cvetković je preneo predstavnicima sindikata policije da Vlada razume težak materijalni položaj zaposlenih u javnom sektoru, ali i da će nastaviti da vodi odgovornu ekonomsku politiku bez narušavanja makroekonomske stabilnosti, saopšteno je posle sastanka iz kabineta premijera.

Premijer je naveo da je "odmrzavanjem plata od januara napravljen prvi korak" , dodajući da se procenjuje "da će nakon prvog kvartala biti veći prilivi u budžet".

"Od aprila ćemo, u skladu sa rastom privredne aktivnosti, znati koliko je moguće povećanje zarada u svim sektorima čije se plate finansiraju iz budžeta", rekao je Cvetković.
Pogledaj vesti o: Štrajk policije

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.