Gadafijev sin pred sudom

Izvor: Blic, 17.Jan.2013, 18:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gadafijev sin pred sudom

Saif al Islam Gadafi, sin ubijenog libijskog lidera Moamera Gadafija, pojavio se danas u sudnici, prvi put od hapšenja pre više od godinu dana, saopšteno je iz kancelarije državnog tužioca.

Međunarodni krivični sud (MKS) objavio je poternicu za Al Islamom, ali on se danas nije pojavio u sudu u Zintanu, koji ga je optužio za ratne zločine.

Današnje ročište zakazano je nakon sastanka Al Islama >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa advokatom Melindom Tejlor, koju mu je odredio MKS, u junu prošle godine.

Tejlorova je bila uhapšena i bila je u zarobljeništvu tri sedmice, jer je optužena da je predala dokumente njenog klijenta koji su mogli da ugroze nacionalnu bezbednost.

- Optužen je za umešanost sa delegacijom MKS, koja je optužena da je nosila dokumente i druge materijale povezane sa bezbednošću libijske države. Okončana je istraga za proces protiv njega zbog ratnih zločina i on će kasnije biti suočen sa procesom - rekao je portparol libijskog tužioca Taha Bara.

Libija je bila protiv zahteva MKS za isporučenje Saifa al Islama radi suđenja u Hagu, jer želi da bude procesuiran pred lokalnim sudom i gde se može suočiti sa smrtnom kaznom.

Povezane vesti: Prognani Gadafijevi Sutra presuda “gnjilanskoj grupi” Suđenje Gadafijevom sinu odloženo za pet meseci Potvrđena optužnica Stanišiću i Miloševiću za zločin u Srebrenici Gadafijev sin Saif traži da mu se sudi u Hagu
Pogledaj vesti o: Gadafi,   Moamer Gadafi

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Gadafijev sin prvi put pred libijskim sudom

Izvor: Akter, 17.Jan.2013

Saif al-Islam, sin ubijenog libijskog vođe Moamera Gadafija, pojavio se danas pred sudom, prvi put otkad je uhapšen pre godinu dana, saopštilo je libijsko tužilaštvo

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.