Izvor: S media, 29.Jun.2011, 19:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda bez podrške: Zajednica superligaša odbacila sve predloge!
Izvršni odbor Zajednice superligaša odbacio je predlog Crvene zvezde za reorganizaciju Superlige i sazivanje vanrednih izbora u Fudbalskom savezu Srbije.
- Inicijativa Zvezde za reformu lige je pozdravljena i smatra se da ona zaslužuje pažnju, ali većina klubova misli da još ne može da dođe do promene lige - kazao je Miodrag Janković, generalni sekretar Zajednice superligaša, agenciji Beta. >> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<
Lukić: Karadžić samovoljno raspisuje izbore u FSS!
Đorđević: Lukiću, upoznaćeš me kad vas budemo tužili
Karadžić zove Lukića u Staru Pazovu
Lukić neće u Staru Pazovu, već TV duel sa Karadžićem!
On je dodao da je po usvajanju aktuelnog dvokružnog sistema takmičenja odlučeno da on traje pet godina.
- Da bi se došlo do promene sistema lige, potrebno je da se on najavi godinu dana ranije. Zato smo odlučili da igramo po ovom sadašnjem još dve godine.
Crvena zvezda je u predlogu reforme Super lige tražila da se umesto Sudijske komisije imenuje komesar za suđenje, po mogućstvu stranac.
- Taj predlog nije podržan. Komisija je odgovornija od pojedinca, dok stranac ne dolazi u obzir pošto bismo tako umanjili vrednost domaćih sudija.
Komesar Zajedniče superligaša najavio je da će uskoro biti formirana radna grupa, koja će do kraja godine predstaviti predlog o kvalitetnijem finansiranju lige.
- Kroz razgovor smo se složili da sada nije trenutak za izbore u FSS. Većina je bila protiv tog predloga, dok je samo Zvezda bila za njega, a Javor uzdržan.
Crvena zvezda je prethodno zatražila smanjenje lige na 12 klubova i smenu Tomislava Karadžića sa čela FSS.
Zajednica superligaša odbacila inicijative Zvezde
Izvor: Nezavisne Novine, 29.Jun.2011
BEOGRAD - Izvršni odbor Zajednice superligaša odbacio je danas prijedlog Crvene zvezde za reorganizaciju Super lige Srbije i sazivanje vanrednih izbora u Fudbalskom savezu Srbije (FSS).
Babarogić juče "za", a danas "protiv" Zvezde
Izvor: S media, 30.Jun.2011, 13:19
Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije danas će raspravljati o inicijativi Crvene zvezde i Tomislava Karadžića o raspisivanju vanrednih izbora u našoj "kući fudbala". ..Zvezdin predlog poremetio Zajednicu..Zvezdi kazna od 500.000..Milošević: Zvezda i Partizan najviše nameštaju!..Zajednica:...





