U Italiji počinje testiranje videa na utakmicama

Izvor: B92, 14.Apr.2016, 18:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Italiji počinje testiranje videa na utakmicama

Fudbalski savez Italije (FIGC) saopštio je da je izabran da testira video snimke spornih situacija.

Video će pomoći sudijama u spornim situacijama, da li je bio gol, da li treba da se svira penal i da li bi neki igrač trebalo da se isključi.

"Mi smo pristalica korišćenja tehnologije na terenu i verujemo da možemo da pružimo sve što je potrebno kako bi dali doprinos ovom značajnom eksperimentu" >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << , rekao je predsednik FIGC Karlo Tavekio.

Testiranje će na početku biti zatvoreno, a u javnosti će početi u sezoni 2017/18. To je odlučio Međunarodni fudbalski bord (IFAB).

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Testiranje video-snimaka u italijanskom fudbalu

Izvor: RTS, 15.Apr.2016, 09:38

. Fudbalski savez Italije (FIGC) saopštio je da je izabran da testira video snimke spornih situacija. Testiranje će na početku biti zatvoreno, a u javnosti će početi u sezoni 2017/18. To je odlučio Međunarodni fudbalski bord (IFAB).

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.