Strah od Zagreba: PSŽ ne vodi navijače na meč sa Dinamom u LŠ

Izvor: Blic, 28.Sep.2012, 09:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Strah od Zagreba: PSŽ ne vodi navijače na meč sa Dinamom u LŠ

Fudbalski klub Pari Sen Žermen saopštio je da neće organizovano voditi navijače na utakmicu sa Dinamom u Zagrebu u trećem kolu Lige šampiona koja se igra 24. oktobra.

"Sveci" su ovakvu odluku doneli iz bezbednosnih razloga, pošto su se prethodno konsultovali sa predstavnicima Evropske fudbalske unije (UEFA) i hrvatske policije.

Klub iz Pariza takođe je savetovao svoje pristalice da ne idu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Hrvatsku ni u sopstvenom aranžmanu.

PSŽ se već godinama suočava sa problemima koje izazivaju navijači tog kluba, pre svega na rasnoj osnovi. U poslednjih šest godina dvojica navijača PSŽ-a su ubijena u neredima koje su izazvali huligani.

Sličnih problema sa navijačima, odnosno huliganima u svojim redovima, ima i zagrebački Dinamo koji je u poslednjih 15 godina često bio meta kazni disciplinaca UEFA.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.