Izvor: Radio 021, 26.Apr.2015, 10:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stefanović: Oštre kazne zbog nereda uoči derbija
Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je jutros da očekuje oštre kazne za izgrednike koji su učestvovali u neredima uoči fudbalske utakmice Partizana i Crvene zvezde.
Stefanović je, gostujući u jutarnjem programu televizije Pink, rekao da ne shvata poriv dela navijača da dođu na stadion da bi se obračunavali s policijom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
"Povređeno je 35 policajaca, ali na sreću niko nije s teškim telesnim povredama. Očekujem od pravosuđa da u izricanju kazni pokaže oštrinu i pošalje poruku da ubuduće ovakve stvari neće biti tolerisane", rekao je Stefanović.
Jučerašnja utakmica dva najveća srpska kluba kasnila je 45 minuta zbog sukoba navijača na tribinama. Do nereda je došlo na severnoj i istočnoj tribini između Zvezdinih pristalica "Delija" i najverovatnije grupe "Zabranjeni", koja podržava Partizan.
Policija je brzo intervenisala i pokušala da spreči veći incident, ali u tome nije uspela, pa je bila primorana da isprazni jedan sektor na severnoj tribini.
Derbi je završen nerešeno 0:0 u utakmici 24. kola Superlige.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi, Zvezda - Partizan, Crvena Zvezda












