Izvor: Sportske.net, 29.Jul.2015, 16:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rivaldo: "Fudbal više nije ono što je bio"
Legendarni Brazilac, koji je i dalje igrački aktivan u svojoj 43. godini, smatra da je kvalitet fudbala u ovom trenutku na dosta nižem nivou nego kada je on bio na vrhuncu forme.
Osvajač 'Zlatne lopte' iz 1999. godine je ubeđen da bi ovo laskavo priznanje dobio više puta da je kojim slučajem njegova karijera sada u zenitu.
"Kladim se da bih bio izabran za najboljeg igrača sva svetu bar dva ili tri puta da je ovo moje vreme.
Siguran sam da bih zabijao >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << 50 i više golova po sezoni." rekao je Rivaldo čiji je golgeterski rekord 34 pogotka u sezoni 2001/02 kada je nosio dres Barselone.
Brazilac smatra da je fudbal u poslednje vreme nazadovao.
"Fudbal se dosta promenio i razilukje se na vreme kada sam bio na vrhuncu. Kvalitet je drastično opao i u Španiji i u Italiji i u Brazilu.
Pa vi sada imate situaciju da Mesi i Ronaldo spakuju preko 50 golova na 30-ak utakmica. To bi bilo apsolutno nemoguće pre desetak godina." tvrdi bivši reprezentativac 'Karioka', sada predsednik-igrač brazilskog drugoligaša Mogi Mirima.








