Izvor: Sportske.net, 27.Avg.2015, 12:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Istorija se piše u Ivanjici (foto)
Istorijski meč na Stadionu kraj Moravice u subotu od 20 časova.
Da, dobro ste pročitali, u 20 časova.
Ivanjički stadion biće poprište duela osmog kola Superlige Srbije, a sastaju se domaći Javor i niški Radnički, dve ekipe koje spadaju u prijatna iznenađenja u prvih sedam kola domaćeg šampionata pa ovaj duel možemo nazvati i "malim derbijem kola".
Ipak, mnogo bitnija informacija za Ivanjičane jeste da će po prvi put u svojoj istoriji Javor >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << igrati utakmicu na svom terenu uz reflektore.
Investicija je vredna 430.000 evra, sijalice za reflektore donirao je Fudbalski savez Srbije, opštinskom odlukom odobreno je još pet miliona dinara, a ostatak je investiran iz budžeta FK Javor Matis i firme ’’Matis’’, kao što je objavljeno na zvaničnom sajtu ovog kluba.
Odlična prilika za Ivanjičane da se okupe u velikom broju na Stadionu kraj Moravice i da bodre novog Superligaša u borbi za nove bodove.












