
Izvor: Blic, 16.Okt.2012, 15:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hrvati pred meč sa Velšanima buše teren vilama zbog jake kiše
Fudbalski savez Hrvatske našao se u priličnim problemima pred meč sa Velsom koji se u utorak od 20 časova igra u Osijeku u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo jer je kiša potpuno natopila teren Gradsskog stadiona.
Radnici koji održavaju stadion su tokom celog prepodneva pokušavali da vilama i tankim šipkama probuše teren dovoljna da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << voda ode sa igrališta.
"Da vam kažem da smo bušili na preko hiljadu mesta, malo bih rekao. Nastavljamo to i dalje da radimo, sve kako bismo što je moguće više isušili travnjak, jer stanje nije idealno. Sudije i delegat su obišli igralište i njihova je ocena da je ono u zadovoljavajućem stanju, a nama ostaje nada da će se ostvariti prognoze meteorologa, koji kažu da bi negde oko 17 časova kiša trebalo potpuno da prestane da pada i da bi nakon toga moglo biti i malo vetra, što bi nam bio pravi dar sa neba, jer bi vetar takođe pomogao u sušenju terena", rekao je za "Jutarnji List" Miljenko Sakoman, predsednik Komisije za stadione i objekte pri hrvatskoj kući fudbala.
Pored utakmice Hrvatska - Vels, u istoj grupi večeras nastupaju i Makedonija - Srbija (od 20:30 u Skoplju) i Belgija - Škotska (20:45).
Na tabeli grupe A Belgija i Hrvatska vode sa po sedam bodova, Srbija ima četiri, Velšani tri, Škotska 2, a Makedonija jedan bod.
Povezane vesti: Inovacija hrvatskog selektora: Štimac na Fejsbuku traži savet navijača! Azurima malo jedan Osvaldo u Bugarskoj, "petarda" Engleza, Portugal "na mišiće"! Rivali “orlova” za Mondijal 2014 bez pobede u kontrolnim mečevima