Holandski savez suspendovao Overmarsa na godinu dana

Izvor: B92, 10.Jan.2024, 17:53

Holandski savez suspendovao Overmarsa na godinu dana

Holandski fudbalski savez odlučio je da Marku Overmarsu u narednih godinu dana zabrani da obavlja bilo kakvu funkciju u fudbalu.

Overmars je 2022. godine naustio funkciju sportskog direktora Ajaksa zbog "nepristojnog ponašanja" prema koleginicama.

Bivši fudbaler se na kraju izvinio koleginicama za svoje ponašanje, ali je sportski sud odlučio da kazni Overmarsa na dve godine, uz to jednu uslovno zabranu obavljanja svake funkcije u fudbalu.

Portparol >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Overmarsa izjavio je za NRC da je njegov klijent obavešten o suspenziji, ali je dodao da bivši holandski fudbaler u ovom trenutku ne želi da se oglašava.

Holandski savez navodi da je FIFA prihvatila suspenziju Overmarsa koji je zbog toga napustio svoj posao u Belgiji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.