Albanski provokatori nastavljaju: Srbi su rak Evrope

Izvor: Sportal.rs, 19.Okt.2014, 21:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Albanski provokatori nastavljaju: Srbi su rak Evrope

Albanci ne prezaju ni od čega ne bi li izazvali negativnu reakciju UEFA prema Srbiji. Ipak, ovaj put bi Evropska kuća fudbala morala da reaguje, ali da kazni navijače i Fudbalski klub Škendiju.

Navijačka grupa ovog kluba je na meču protiv Vardara razvila skandalozan transparent.

- Oni su rak Evrope – Uefa, da li ti treba još - napisali su Albanci na paroli, koju su "ukradili" slikama ubijenog Brisa Tatona, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << mečeva u Đenovi i Kruševcu, kao nedavnom fotografijom utakmice između Srbije i njihove selekcije.

Fudbalski savez Srbije morao bi da reaguje povodom ovoga i zahteva hitnu reakciju kako Fudbalskog saveza Makedonije tako i UEFA. Ovo je klasičan primer šovinizma, za koji je iskorišćeno nekoliko slučajeva iz ne slavne prošlosti navijača iz naše zemlje.

Ipak, isti ti Balisti su pre nekoliko godina na meču protiv Partizana raširili zastavu u sred Skoplja i stadiona "Filip II" koja je veličala prostituciju i govorila nakaradno o devojkama iz Srbije, ali ni tada nije bilo odgovarajuće reakcije.

Rasistički transparent možete videti OVDE.

(Ilustracija: MN Press)

Nastavak na Sportal.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportal.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportal.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.