LE (A, B i C): Arsenal "pokerom" častio povratak navijača, Roma sigurna

EPA-EFE/NEIL HALL

Grupa A

Roma - Jang Bojs 3:1
Kluž - CSKA Sofija 0:0

Roma je pobedom nad Jang Bojsima potvrdila prvo mesto na tabeli, pa će u poslednjem kolu moći još više da odmara. Fonseka je i večeras izveo kombinovani sastav, tek u drugom poluvremenu su postepeno ulazili Mhitarjan, Spinacola, Pelegrini, Džeko i Facio.

Strelci za Romu bili su Borha Majoral u 44, Kalafiori u 59. i Džeko u 81. minutu, a gosti nisu mogli da sačuvaju prednost koju im je doneo Nsame u 34. minutu.

U drugom meču, Kluž i CSKA Sofija odigrali su bez golova, Bugari su tako ostali poslednji na tabeli, dok Rumuni imau šansu da eventualnom pobedom u gostima u direktnom duelu nekim čudom izbace Jang Bojse koji imaju dva boda više.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Grupa B

Arsenal - Rapid 4:1
Molde - Dandalk 3:1

Arsenal je upisao i petu pobedu i jedini je tim u Ligi Evrope sa maksimalnih 15 bodova.

Timu Mikela Artete očigledno je prijao povratak manjeg broja navijača, kojima je večeras bilo dozvoljeno da popune 2.000 sedišta.

Strelci za Arsenal bili su Lakazet u 10, Mari u 18, Nketia u 44. i Smit Rou u 66. minutu, počasni strelac za Rapid bio je Kitagava u 47. minutu.

Rapid i dalje ima nadu da može do drugog mesta, ima tri boda manje od Moldea koga dočekuje u poslednjem kolu u direktnom duelu za proleće u Evropi.

Molde je na svom terenu rutinski pobedio slabašni Dandalk rezultatom 3:0.

Baner

Grupa C

Nica - Bajer Leverkuzen 2:3
Slavija Prag - Hapoel Ber Ševa 3:0

Leverkuzen je dva puta vodio, Nica se vraćala, potom je i treći put poveo nemački tim za konačnu pobedu.

Prednost Bajeru doneo je Diabi u 22. minutu, izjednačio je Kamara već u 26, da bi Dragović, meta Zvezde, doneo novo vođstvo u 32. minutu.

Ndoje je izjednačio u 47, a konačnu pobedu Bajeru doneo Baumgartlinger u 51. minutu.

U drugom meču Slavija je kao domaćin pobedila Hapoel rezultatom 3:0 i sada sa Bajerom deli prvo mesto sa po 12 bodova.

U poslednjem kolu u Leverkuzenu, Bajer dočekuje Slaviju i mora da je pobedi ako želi prvo mesto, pošto je u Pragu bilo 1:0 za domaće.