14:11
Izvor: Sportske.net

Može Groningen i bez Robena.

EPA-EFE/VI-Images / Maurice van Steen

Posle tri uzastopne pobede na startu nove sezone u Holandiji, ekipa Ajaksa danas je pretrpela i prvi poraz.

''Kopljanici'' su danas položili oružje na ''Euroborgu'' protiv domaćeg Groningena, koji je i bez povređenog Arjena Robena trijumfovao rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je Remko Balk početkom drugog poluvremena, u 49. minutu, kada je natrčao na odbijenu loptu od strane golmana Onane i iskosa sa desne strane je poslao u mrežu.

Mogli su domaći sredinom drugog dela i da dupliraju prednost, a Ajaks je u finišu krenuo na sve ili ništa. Ipak, favorizovani gosti nisu uspeli da izjednače, nisu imali ni sreće jer Tadić u 87. minutu pogodio prečku, a odmah zatim i Klas Jan Huntelar.

Dodajmo da je Tadić sa kapitenskom trakom svih 90 minuta predvodio svoj tim u današnjem meču, a već sutra biće na okupljanju reprezentacije Srbije za predstojeće mečeve u okviru Lige nacija.