22:42
Izvor: Sportske.net

Kup Italije je pripao Laciju koji je savladao Atalantu u finalu.

EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Finale Kupa Italije se igralo na "Olimpiku", gledali smo veoma tvrdu utakmicu, obe ekipe su imale za cilj da ne prime gol, a onda je Srbin u 82. minutu uspeo da praktično reši pitanje pobednika.

Lacio je slavio sa 2:0 (0:0) protiv Atalante pošto je bio bolji u drugom poluvremenu finala Kupa Italije.

Obe ekipe su čekale svoje prilike, Atalanta je bila bliža golu u prvom poluvremenu iako je Lacio bio taj koji je imao više loptu u svom posedu, da bi u drugom delu igre viđena drugačija slika.

Bez velikih šansi do gola, Sergej Milinković-Savić ulazi sa klupe u 79. minutu, samo tri minuta kasnije koristi centaršut Lukaša Leive iz slobodnog udarca, glavom vara protivničkog golmana za ogromnih 1:0.

Gol pogledajte OVDE.

Morali su domaći da krenu na sve ili ništa, što se obično obije o glavu napadačkoj ekipi u današnjem fudbalu. Korea je iskoristio to što je veliki broj igrača otišlo na polovinu Lacija, izbio 1 na 1 sa Golinijem i nakon što ga je prešao, niko nije mogao da zaustavi udarac koji je završio u mreži za konačnih 2:0.

Prvi Kup Italije posle šest godina za Lacio, ukupno sedmi u vitrinama ovog rimskog kluba.