Zvezda i Vojvodina stavljaju regularnost pod upitnik

Izvor: S media, 27.Nov.2010, 02:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda i Vojvodina stavljaju regularnost pod upitnik

U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva, 4. decembra, Partizan će umesto u Sevojnu, protiv Slobode igrati na svom stadionu u Humskoj. Neočekivana zamena domaćinstva uzburkala je, ionako, uzavrele strasti između naša dva najveća kluba.

Čelnici Crvene zvezde nezadovoljni su ovakvom odlukom Zajednice superligaša i smatraju da je njom narušen >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << pravilnik takmičenja.

Kristić pohvalio Spartak, kritikovao Slobodu

- Sramota, prvenstvo je neregularno i ovo je samo još jedan dokaz pričama da neko ovde pokušava da sve unapred izrežira - tvrdi zamenik sportskog direktora crveno-belih, Goran Vasilijević u razgovoru za Večernje novosti.

- Ovo je samovolja Zajednice, prikazivanje neke moći, ne znam šta drugo. Ako su Užičani želeli da, kako kažu, popularizuju fudbal u svom gradu, što pozdravljam, onda su te zamene mogli da urade još u julu na izvlačenju parova. Da to urade sedam dana pred poslednje kolo je nedopustivo. Mi smo nemoćni. Pitam se šta bi rekli ostali kad bismo mi sad odložili mečeve sa Spartakom i Vojvodinom za proleće? Verovatno bi nas satanizovali, a s druge strane sve izgleda može... - razočaran je Vasilijević.

Zamena crno-belih i Slobode

Nezadovoljstvo stiže i iz Novog Sada, od čelnika Vojvodine.

- Postoje objektivni razlozi može li nešto ili ne, ali ja zaista mislim da u Slobodi nemaju razlog i Zajednica mora to da stavi na procenu i odluči. Vremenski uslovi nisu loši, nema "snega do kolena" a sa druge strane pravila igre određena su žrebom i napravljena upravo da bi se poštovala. Ja zaista ne vidim razlog zbog kojeg bi došlo do promene - poručio je Radisav Rabrenović, generalni sekretar trećeplasiranog tima u prvenstvu.

Komesar za takmičenje Super lige, Branislav Delić, međutim, uverava da je svo urađeno po propisima.

- Na osnovu člana 12. propozicija o takmičenju, a vezanih za zamenu domaćinstva, prihvatili smo kao opravdan zahtev Slobode Point Sevojna da u poslednjem kolu jesenjeg dela gostuje u Beogradu, a da na proleće dočeka Partizan na svom stadionu. Crno-beli su prihvatili zahtev Užičana, čiji je cilj isključivo popularizacija fudbala u ovom gradu - uverava Delić.

Na pitanje zašto Užičani to nisu uradili na izvlačenju takmičarskih parova još u julu i da li smatra da je ovom odlukom prvenstvo doveo pod sumnju, Delić je kao iz topa uzvratio:

- Prvenstvo je apsolutno regularno, zašto ne bi bilo? Nama je cilj popularizacija fudbala u celoj Srbiji i na ovaj zahtev jedino tako gledamo. Užičani su i od Zvezde tražili promenu domaćinstva, ali je ona to odbila. Ništa nismo uradili mimo propisa.

U Partizanu su rado pristali na predlog Slobode.

- Ne razumem zašto bi se neko bunio, mada znamo da ima kod nas nekih kojima smeta sve i svašta. Koliko sam upoznat, Sloboda je zamenu domaćinstava nudila i nekim drugim našim klubovima ove jeseni, a zašto do toga nije došlo, to ne znam. Iskreno, ne vidim nijedan razlog zbog kojeg bi trebalo nekom da smeta ovaj potez Užičana - istakao je Darko Grubor, generalni sekretar crno-belih.
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan,   Večiti derbi

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.