Zrenjanin: Otac čekićem ubio sina

Izvor: B92, 15.Jul.2012, 21:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zrenjanin: Otac čekićem ubio sina

Zrenjanin -- Zrenjaninka policija je uhapsila Kostu Friskana iz mesta Torak zbog osnovane sumnje da je čekićem ubio svog sina Jeftu Friskana.

Sumnja se da je Kosta Friskan (85) u dvorištu porodične kuće u selu Torak, u ulici Bratstva-jedinstva 78, u subotu ujutru zadao više udaraca čekićem u glavu svom sinu Jefti (57) od kojih je ovaj preminuo.

Otac i sin Friskan živeli su sami u porodičnoj kući. Bavili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su se poljoprivredom i izdržavali obrađujući petnaestak hektara zemlje. Komšije iznose da su dobri i mirni ljudi, ali i da su znali da se međusobno sporečkaju. Tome je, navodno, najviše kumovao alkohol, jer su obojica voleli da popiju.

Istražni sudija Višeg suda u Zrenjaninu Ileš Bakoš u nedelju popodne je saslušao osumnjičenog za ubistvo, Kostu Friskana. Sudija kaže da Kosta nije bio sposoban da da iskaz, nesuvislo je pričao, govorio nepovezano, a s obzirom na to da navodno boluje od Alchajmerove bolesti, brkao je događaje, vremena, prisećao se svega i svačega, na predlog veštaka neuropsihijatra, upućen je na posmatranje u specijalnu bolnicu CZ.

"Prolazio sam u subotu ujutro biciklom pored njihove kuće, kada me Kosta zaustavio i zavapio "uđi unutra, ubijen mi je sin". Pomislio sam da je Jefta preterao sa pićem i pao. Ležao je u lokvi krvi, u travi kraj šupe. Kosta mi je rekao da ga je tako zatekao i okrenuo na leđa, da vidi šta mu se dogodilo", ispričao je komšija Đorđu Babesku, koji je odmah o događaju obavestio Jeftinog brata od tetke Dragoja Lelu, a ovaj je odmah pozvao policiju.

Prema izjavi istražnog sudije Višeg suda u Zrenjaninu Ileša Bakoša, nakon obavljenog uviđaja, dat je nalog za obdukciju tela Jefte Friskana jer su policijski inspektori posumnjali u verziju koju je Kosta izneo tokom saslušanja.

"To se pokazalo ispravnim, jer su lekari kasnije utvrdili da je smrt nastala kao posledica nanesenih fizičkih povreda", izneo je Bakoš.

Kuća u čijem se dvorištu dogodilo ubistvo je zapečaćena, policija ne dozvoljava pristup.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.