Protest ugostitelja i vlasnika trafika u Zrenjaninu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Apr.2011, 17:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protest ugostitelja i vlasnika trafika u Zrenjaninu

ZRENJANIN -

Zrenjaninski ugostitelji i vlasnici trafika, takozvanih objekata privremenog karaktera, protestovali su danas ispred Gradske kuće jer su nezadovoljni ograničavanjem radnog vremena ugostiteljskih, trgovinskih i zanatskih objekata.

Predsednik Opšteg udruženja preduzetnika Milorad Đurić ocenio je da je takvom odlukom učinjena ekonomska diskriminacija, stavljanjem u podređen položaj pojedinih trgovinskih objekata u odnosu na druge, a da se primenom takve >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << odluke stvara sve veći broj nezaposlenih jer će biti prinuđeni da otpuštaju radnike.

Mesec dana prilagođavanja

Predstavnici ugostitelja i vlasnika trafika uspeli su ipak da postignu dogovor sa predstavnicima gradske vlasti, a prema rečima Đurića, došlo se do stanovišta da se u narednih mesec dana pokuša iznaći rešenje, da se sve odluke primenjuju, a ugostitelji da prilagode programe radnom vremenu.

"Dogovoreno je da objekti privremenog karaktera nastave rad, komunalna policija će savetodavno kontrolisati objekte, a kako je dogovoreno u trafikama od 23.00 do 6.00 neće biti prodaje alkohola. Na taj način pokušaćemo svi zajedno da stupimo u akciju i iznađemo rešenje u interesu i dece i omladine koja se kreće noću i boravi u tim objektima", kazao je Đurić.

Gradonačelnik Zrenjanina Mileta Mihajlov je istakao da će u narednih mesec dana biti nesuglasica zbog prilagođavanja, jer je problem izuzetno veliki i traje već oko 17 godina.

"Pokušaćemo sveobuhvatnom akcijom, u koju će biti uključeni i nastavnici i roditelji, i gradska uprava da pomerimo izlaske dece u ranije časove kako bi se ona sklonila sa ulica u kasnim noćnim satima. Da se uradi ono što je najbolje i za Grad, a pre svega za decu", kazao je on novinarima.

Uoči neradnog dana

Pomenutom odlukom koju je Skupština grada donela februara ove godine, a koja je stupila na snagu 1. aprila, ugostiteljski objekti dan uoči neradnog dana mogu da rade do jedan sat posle ponoći tokom cele godine, a propisano je i radno vreme trgovinskih i zanatskih objekata, što ranije nije bio slučaj.

Trgovinski objekti tipa dragstor mogu da rade 24 sata, a izuzetak su benzinske stanice i objekti u kojima se obavljaju proizvodne delatnosti koji mogu biti raditi svakog dana neprekidno.

Problem je i to što trgovinski objekti za prodaju novina, duvana i alkoholnih pića (tipa kiosk i slično) mogu da rade od 6.00 do 24.00, a ne neprekidno, kao ranije.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

PROTEST UGOSTITELJA I VLASNIKA TRAFIKA U ZRENJANINU

Izvor: Kurir, 05.Apr.2011

ZRENJANIN - Zrenjaninski ugostitelji i vlasnici trafika, takozvanih objekata privremenog karaktera, protestovali su ispred Gradske kuće jer su nezadovoljni ograničavanjem radnog vremena ugostiteljskih, trgovinskih i zanatskih objekata...Predsednik Opšteg udruženja preduzetnika Milorad Đurić ocenio...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.