Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 12.Dec.2010, 07:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kulturni događaji za Dan mesne zajedice
ZRENJANIN - Otvaranjem izložbe slika Valentine Šalamon - Vencel, počeo je trodnevni program obeležavanja Dana mesne zajednice "Veljko Vlahović" u Zrenjaninu.
Akademska slikarka je rođena u Zrenjaninu 1970. godine, a diplomirala je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu 1994. na odseku slikarstvo, u klasi profesora Milana Blanuše.
Sinoć je izvedena premijera pozorišne predstave "Da li se sećate Eržike Haus" po tekstu zrenjaninskog autora Dragana Zečevića. Adaptaciju >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << i režiju je uradio Zoran Slavić, a koreografiju Rastko Stefanović.
To je prva premijerna predstava na pozornici u Mesnoj zajednici "Veljko Vlahović" koju priređuju umetnici sa glumcima iz Zrenjanina.
Održana je i premijera dokumentarnog filma o tom naselju, smeštenom duž magistralnog puta Zrenjanin-Novi Sad.








