Stanković: Šešelj da se leči u Srbiji

Izvor: RTS, 20.Feb.2012, 15:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stanković: Šešelj da se leči u Srbiji

Ministar zdravlja Zoran Stanković predložio da se Vojislav Šešelj leči u Srbiji. Ministar zdravlja smatra da čovek sa pejsmejkerom ne sme da bude u sudnici.

Ministar zdravlja Srbije Zoran Stanković rekao je danas da je alarmantno zdravstveno stanje haškog optuženika Vojislava Šešelja i da to ministarstvo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << predlaže da se on leči u Srbiji.

"Naše stanovište je da on treba da se premesti u zdravstvenu ustanovu u Srbiji da se leči i to je sve što mi možemo da predložimo", rekao je Stanković na sednici Odbora Skupštine Srbije za zdravlje i porodicu.

Stanković je kazao da je optuženom i pritvorenom lideru Srpske radikalne stranke (SRS) ugrađen aparat za regulisanje rad srca što, kako je ocenio, podrazumeva da on ne može da bude u sudnici.

On je naveo da svi haški optuženici iz Srbije treba da budu, kako je kazao, pravilno lečeni i naveo da je generalu Vladimir Lazareviću i Jovici Stanišiću bilo ponuđeno da traže svoje lekare, ali njihovi advokati to nisu tražili.

Šešelju je 6. januara pozlilo u pritvoru Tribunala u Sheveningenu, a posle ukazivanja hitne pomoći odveden je u bolnicu u Lajdenu gde mu je 12. januara, kako je medijima prenela njegova supruga Jadranka, ugrađen aparat za regulisanje srčanog ritma (pejs-mejker).

Pošto je vraćen u sudski pritvor, Šešelj je u dva navrata nakratko bio u bolnici radi kontrole, odnosno "iz predostrožnosti", naveli su tada predstavnice Suda u Hagu.

Lekari iz Srbije - kardiolozi Milovan Bojić i Zora Naumović, pulmolog Miodrag Vukčević i ginekolog Paja Momčilov, pregledali su Šešelja krajem januara. Ocenili su da je njegovo zdravstveno stanje "najozbiljnije ugroženo" i da ne isključuju mogućnost fatalnog ishoda.

Šešelj je optužen za zločine nad Hrvatima i Muslimanima u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH 1991-93. Završne reči optužbe i odbrane zakazane su za 5. mart.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ministar zdravlja: Šešelj treba da se leči u Srbiji

Izvor: NoviMagazin.rs, 20.Feb.2012

Ministar zdravlja Zoran Stanković izjavio je danas da je zdravstveno stanje Vojislava Šešelja alarmantno i predložio da se on leči u zdravstvenoj ustanovi u Srbiji.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

STANKOVIĆ: Šešelj treba da se leči u Srbiji

Izvor: Danas, 20.Feb.2012

Ministar zdravlja Srbije Zoran Stanković rekao je juče da je alarmantno zdravstveno stanje haškog optuženika Vojislava Šešelja i da to ministarstvo predlaže da se on leči u Srbiji.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.