Izvor: Nezavisne Novine, 11.Jan.2018, 19:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zbog virusa u Brazilu uginulo više od 170 delfina

Brazilski naučnici tvrde da je od posljedica zaraze virusom na obali države Rio de Ženeiro u posljednjih 40 dana uginulo više od 170 delfina.

Škola okeanografije Državnog univerziteta u Rio de Ženeiru saopštila je da je epidemija morbili virusa odgovorna za uginuće više od 170 delfina u Zaljevu Sepetiba, koji se nalazi 70 kilometara zapadno od grada Rio de Ženeira.

Virus može uništiti imuni sistem morskih sisara, a među delfinima se pojavio prije gotovo tri decenije.

Još uvijek nije poznato šta je dovelo do epidemije i koliko bi mogla trajati. Naučnici pokušavaju utvrditi i druge moguće uzroke uginuća delfina.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.