Švedska pokreće studiju o seksualnom životu stanovništva

Izvor: NoviMagazin.rs, 30.Jul.2016, 12:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Švedska pokreće studiju o seksualnom životu stanovništva

Švedski ministar zdravstva Gabrijel Vikstrom najavio je nameru tamošnjih vlasti da pokrenu trogodišnju studiju o seksualnom životu stanovništva Švedske.

Fena navodi da je ovo prva takva studija u poslednjih 20 godina.

"Ankete čije rezultate objavljuju tabloidi ukazuju na to da Šveđani imaju sve manje seksualnih odnosa", rekao je Vikstrom dnevnom listu "Dagens niheter".

Nova studija, po njegovom mišljenju, trebalo bi pokaže da li je to tačno i ako >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << jeste, zašto je tako. Jedan od razloga, po ministru Vikstromu, mogao bi da bude stresan način života.

Istraživanje će provesti švedska Agencija za javno zdravlje, a konačni rezultati bit će poznati u junu 2019.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.