Izvor: Prva.rs, 05.Dec.2015, 10:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stidljivi muškarci poželjni očevi
Reč je o prvom istraživanju ove vrste jer su se naučnici pozabavili situacijom na veb-sajtovima i forumima osnovanim da bi ženama pružili mogućnost izbora najboljeg donatora. Istraživači primećuju da ovakav proces biranja donatora omogućava veći stepen interakcije nego u klinikama za oplođenje.
Prikupljeni su podaci muškaraca starosti od 23 do 66 godina iz Australije, Kanade, Velike Britanije, SAD, Italije, Švedske, a zaključak je iznenadio naučnike. Žene su u najvećem broju >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << slučajeva birale donatore sperme koji su stidljivi, smireni, metodični, inteligentni. Ekstrovertni muškarci nisu im bili naročito zanimljivi za ovaj "poduhvat".
Istraživanje je pokazalo i da je čak 73 procenta donatora u kontaktu sa svojom decom, najčešće preko mejla, telefona, a ponekad se viđaju uživo.
Izvor: novosti









