Sigurne kuće očekuju težak rad tokom vanrednog stanja VIDEO

Izvor: B92, 25.Mar.2020, 18:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sigurne kuće očekuju "težak rad" tokom vanrednog stanja VIDEO

Ovo je vreme koronavirusa, pandemije, kućne izolacije ali i vreme porodičnog nasilja.

Kako vanredne okolnosti, ograničeno kretanje, strah i sve tanji živci utiču na učestalost porodičnog nasilja za TV Prva govorila je Vesna Stanojević, koordinatorka Sigurnih kuća.

Stanojevićeva napominje da postoji praksa da u prilikama kada nefunkcionalni parovi moraju da provedu određeno vreme na istom mestu, recimo u toku praznika, dolazi do porasta nasilja koje žene doživljavaju. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Upozorava da će u vanrednom stanju slučajevi porodičnog nasilja ozbiljno biti povećani i napominje da nisu samo žene žrtve nasilja nego i deca.

Dodaje da žene koje doživljavaju nasilje u porodici mogu da se jave na telefon koji je dostupan 24 sata: 062 30 45 60.

Pogledajte u video-prilogu sa kojim poteškoćama se nose sigurne kuće dok traje vanredno stanje.

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.