Izvor: Radio 021, 18.Mar.2015, 18:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ruskim turistima najinteresantniji Novi Sad i Beograd
Ruskim turistima najinteresantnije turističke destinacije u Srbiji su Beograd i Novi Sad, ali su zainteresovani i za naše banje i skijališta, izjavila je danas menadžerka za rusko tržište u Turističkoj organizaciji Srbije Olga Stojanović.
"Posle banja najinteresantnija su im naša skijališta, pre svega Kopaonik. Zbog toga smo na tom tržištu počeli da promovišemo domaće ski centre - pored Kopaonika i Staru Planinu i Zlatibor", rekla je Stojanović.
TOS zajedno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << sa turističkim organizacijama Vojvodine, Zlatibora, Subotice, Prolom Banje, Lukovske Banje, Atomske Banje-Gornja Trepča i zdravstvenog centra Merkur, predstavlja turističku ponudu naše zemlje na Sajmu turizma koji je danas počeo u Moskvi.
Međunarodna turistička berza MITT 2015. otvorena je danas u Moskvi i trajaće do subote 21. marta.
Prošle godine Srbiju je posetilo 50.571 turista iz Rusije, što je 17 odsto više nego 2013. godine. Oni su ostvarili 153.811 noćenja ili 27 odsto više nego prethodne godine.













