Izvor: BKTV News, 01.Nov.2017, 22:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predstavnici Fejsbuka, Tvitera i Gugla na saslušanju pred američkim Senatom
Američke kompanije Fejsbuk, Tviter i Gugl nastavljaju istragu akcija Rusije tokom izbora u SAD preko tih platformi, saopštili su njihovi predstavnici, piše Sputnik.
Najpopularnija društvena mreža uvela do sada neviđenu zabranu!
Generalni pravni savetnik Fejsbuka Kolin Streč, v. d. generalnog pravnog savetnika Tvitera, Šon Edžet i direktor >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << za kriminalne poslove i informacionu bezbednost Gugla, Ričard Salgado govorili su na saslušanju u Odboru za pravosuđe Senata SAD. Jedan od senatora zatražio je od njih da razjasne da li su oni završili istragu. Sva trojica su odgovorila gotovo identično.
Postali smo Zakerbergovo zamorče! Vlasnika Fejsbuka trenutno mrzi i psuje cela Srbija - sa debelim razlogom!
"Naša istraga se nastavlja. Informisaćemo Odbor Senata o svim promenama", rekao je Streč.
Edžet je potvrdio da se istraga nastavlja. Prema njegovim rečima, ona bi mogla da bude završena u januaru 2018. godine.
Drastična promena na Fejsbuku u samo šest zemalja sveta, među njima je i Srbija
"Nastavljamo istragu", dodao je Salgado.
Ranije su američki mediji optužili Rusiju da je podržala Trampa na izborima putem društvenih mreža.
Ali za tu tvrdnju nisu pružili nikakve dokaze.
Apple računar Lisa 1, prvi koji je imao miša, biće prodat za 40.000 dolara
Društvene mreže, uključujući Fejsbuk i Tviter, obećale su da će sarađivati po tom pitanju sa odborima Senata i Predstavničkog doma SAD koji istražuju navodno "mešanje Rusije" u izbore i "Trampovu zaveru sa Rusijom".
Postojanje takve zavere negirali su i Kremlj i Bela kuća.




