Počelo jedno od najvećih premeštanja životinja u divljini

Izvor: B92, 22.Jun.2017, 01:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počelo jedno od najvećih premeštanja životinja u divljini

Aktivisti za zaštitu prirode započeli su trogodišnji transfer 7.500 životinja u nacionalni park u Mozambiku koji je gotovo potpuno uništen u građanskom ratu završenom 1992. godine

Južnoafrička Fondacija za mirne parkove (Peace Parks Foundation) saopštila je danas da će u nacionalni park Zinave biti prebačeno 500 životinja iz drugog mozambičkog parka, oko 6.000 životinja iz rezervata u susednom Zimbabveu, dok će ostalih 1.000 biti premešteno iz Južne Afrike. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Nacionalni park Zinave dobiće slonove, žirafe, zebre, bizone, kao i divlje zveri.

Fondacija je saopštila da je reč o jednom od najvećih premeštanja životinja u afričkoj divljini i da će obuka rendžera u parku biti pojačana u cilju sprečavanja krađe životinja.

Očekivanja su da će turisti krenuti u safari kada nacionalni park Zinave bude obnovljen.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.