Napravite 100 odsto prirodno ulje za sunčanje

Izvor: Nezavisne Novine, 02.Jul.2015, 18:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napravite 100 odsto prirodno ulje za sunčanje

Sve što namažemo na kožu ulazi nam u krvotok.

Znajući to poželimo koristiti što prirodniju kozmetiku pa i onda kada je riječ o sredstvima za sunčanje. Zato vam donosimo najjednostavniji recept za ulje za sunčanje. Mrkva, zeleni orasi i maslinovo ulje sastojci su domaćeg ulja za sunčanje

S obzirom da je njegov zaštitni faktor oko pet preporučuje se da se koristi kad je koža već tamnija, odnosno kada je sunce slabije. Koža namazana ovim maceratom koji se >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << pravi od zelenih oraha, mrkve i maslinova ulja biće mekana, podatna, nahranjena i zaštićena.

Sastojci:

- 6,7 zelenih oraha

- jedna veća svježa mrkva ili dvije manje

- maslinovo ulje

Postupak:

1. Orahe prepolovite i stavite u teglu.

2. Naribajte mrkvu te zalijte sve maslinovim uljem.

3. Staklenku ostavite da odstoji na suncu oko mjesec dana te je povremeno protresite.

4. Kada prođe mjesec dana macerat procijedite i dobijeno ulje spremite u bočicu.

Savjet: Možete koristiti i orahe koji su već malo sazreli, odnosno otvrdnuli tako da ih jednostavno usitnite čekićem. Čuvate li ulje na hladnom i tamnom mjestu moći ćete ga koristiti i sljedeće godine, piše Zadovoljna.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.