Izvor: B92, 15.Okt.2016, 20:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na Stingovom imanju pronađeni ilegalni migranti
Na luksuznom imanju slavnog pevača Stinga u Italiji rade ilegalni migranti.
Stingovo imanje od 350 hektara, u okviru kojeg se nalaze vinogradi, maslinjaci i voćnjaci, jedan je od predmeta istrage u slučaju iskorišćavanja ilegalnih imigranata kao radne snage, piše Gardijan. Sting je izjavio da je "tužan i potresen" zbog novonastale situacije.
Izbeglice kojima se ne odobri boravak u Italiji navodno angažuje kompanija koja ih šalje da rade na nekoliko lokacija u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Toskani, gde se, između ostalih, nalazi i Stingovo imanje.
Italijanski državni tužioci veruju da imanja, koja su angažovala radnike pureko te kompanije, nisu bila upoznata s činjenicom da se radi o ilegalnom poslu. Ipak, ilegalci prema glasinama žive u katastrofalnim uslovima i da ih tretiraju kao robove.
Šokirani muzičar izrazio je žaljenje kada je saznao da je kompanija angažovala ilegalnu radnu snagu.
"Očekujem da italijanska policija odradi svoj posao i reši slučaj na sudu. Iako kompanija nema nikakve veze s našim poslovima, moje ime se pojavilo u naslovima italijanskih novina, pa bih mogao da dobijem bespotreban negativan publicitet u vinskoj industriji", izjavio je Sting.
Antonio Sangermano, javni tužilac koji vodi ovaj slučaj, kaže da popularni muzičar nema veze sa slučajem.
"Sting nije ništa znao o ovome i mislimo da nije ni bio u Italiji u to vreme. On nije predmet istrage. Međutim, moramo da saznamo ko je tačno zaposlio te ljude na njegovom imanju", objasnio je Sangermano.
Pevač poseduje ogromno imanje pored Firence više od 16 godina. U okviru imanja se nalazi prodavnica u kojoj prodaje sve što je proizvedeno na zemljištu, od maslinovog ulja, vina, meda i voća, do mesnih prerađevina.







