Izvor: B92, 29.Avg.2019, 13:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Legenda tajne službe: Odlikovan pas, odbranio Obamu
Belgijski ovčar, koji je odbranio bivšeg američkog predsednika Baraka Obamu od uljeza u Beloj kući, odlikovan je Ordenom zasluge, koji dodeljuje britanska veterinarska dobrotvorna organizacija PDSA.
Pas Hurikejn (Hurricane), čije ime u prevodu znači uragan, prva je životinja iz inostranstva, koja je dobila tu nagradu, a koja će joj biti uručena na ceremoniji u Londonu u oktobru ove godine.
Hurikejn, koji je nekada radio za tajnu službu, u oktobru 2014. godine >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << presreo je uljeza, koji je preskočio ogradu Bele kuće. Uljez je napao psa, udarao ga i šutirao, ali ga je Hurikejn oborio i vukao po zemlji, što je omogućilo agentima Tajne službe da ga uhvate.
Zahvaljujući njemu, Obama, koji je u to vreme bio u Beloj kući, nije povređen, prenosi AP. Maršal Mirači, koji je radio sa Hurikejnom, opisao ga je kao "legendu" tajne službe. On je dodao da su povrede koje je Hurikejn zadobio u incidentu doprinele tome da se on penzioniše iz tajne službe 2016. godine.
Odlikovanje za psa koji je odbranio Obamu od uljeza
Izvor: Nezavisne Novine, 29.Avg.2019
LONDON - Belgijski ovčar, koji je odbranio bivšeg američkog predsjednika Baraka Obamu od uljeza u Bijeloj kući, odlikovan je Ordenom zasluge, koji dodeljuje britanska veterinarska dobrotvorna organizacija PDSA.





