Kolektivno venčanje za dugogodišnje ljubavi (VIDEO)

Izvor: B92, 20.Jul.2014, 19:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kolektivno venčanje za dugogodišnje ljubavi (VIDEO)

Kolektivna venčanja nisu novost. Ipak, jedno neobično održano je u selu Prahovo kod Negotina gde se su se u crkvi venčala 23 para. Većina mladenaca starija je od 55 godina.

Foto: Vladimir Yaitskiy / Flickr.com

Da i posle višedecenijskog bračnog života ljubav može da bude podjednako jaka kao i na početku braka govori primer mladenaca iz sela Prahovo koji su odlučili da se venčaju još jednom i to u crkvi.

Među 23 novovenčana para iz sela Prahovo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << najmlađi su supruznici Čogić koji su se u opštini venčali pre 33 godine.

Još jedna specifičnost ovog nesvakidašnjeg venčanja je to što su svi mladenci imali jednog, zajedničkog kuma.

Posle venčanja mladenci, kako tradicija nalaže, odlaze na svadbeno putovanje i to - svi zajedno.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.