Klinci ljude dele na lepe i ružne

Izvor: Prva.rs, 08.Maj.2017, 10:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Klinci ljude dele na lepe i ružne

Mališani ljude najčešće dele na lepe i ružne, osećajući odbojnost prema drugima - pokazala je studija objavljena u časopisu "Frontiers In Psychology". Naučnici su zaključili da deca povezuju osobe koje im izgledaju prijatno sa uverenjem da su dobre i pametne, dok za one koje im se ne sviđaju fizički, misle da su loše, čak se i rasplaču zbog njih.
U brojnim istraživanjima, deci su najprivlačnija lica okarakterisala i kao ona koja im ulivaju najviše poverenja. Međutim, ni >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << odrasli od toga ne odstupaju mnogo. Naučnici su po tome zaključili da se predrasude razvijaju od najmlađih dana i da je fizički izgled mnogima najvažniji kada procenjuju karakter.
Izvor: novosti
Pratite nas i na Viberu!

Nastavak na Prva.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Prva.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Prva.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.