Izvor: B92, 06.Sep.2011, 22:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Amerikanci "najkul" narod na svetu
Iako su pojavom novih "igrača" na svetskoj sceni izgubili dosta od svog uticaja kao globalna supersila, Amerikanci mogu da se teše da su "najkul" narod na svetu, prenosi Rojters.
Anketa sajta Badoo.com, kojom je bilo obuhvaćeno oko 30.000 ispitanika iz 15 zemalja, pokazala je da, uprkos talasu antiamerikanizma, ogroman broj ljudi u svetu i dalje doživljava Amerikance kao "izrazito kul naciju".
Naravno nisu svi Amerikanci "kul". Taj epitet se posebno vezuje za ljude >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz šoubiznisa poput Snup Doga, Lejdi Gage, Samjuela L. Džeksona, Džonija Depa i Kventina Tarantina, ali i iz sveta tehnologije kao što je Stiv Džobs, generalni direktor Epla, koji je uspeo da čak i od "štrebera" napravi "kul face".
Drugi na listi "najkul naroda" su Brazilci, a na trećem Španci koji su ujedno i "najkul" Evropljani. Četvrti su Italijani, peti Francuzi, a šesti Britanci.
Poslednje četiri pozicije zauzimaju Holanđani, Meksikanci, Argentinci i Rusi, dok Belgijanci, Poljaci, Turci i Kanađani formiraju grupu "najmanje kul" naroda.











