U protestima u Avganistanu dvoje poginulih

Izvor: Blic, 12.Sep.2010, 20:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U protestima u Avganistanu dvoje poginulih

Dva demonstranta su poginula, a četvoro je povređeno trećeg dana protesta Avganistanaca zbog prvobitnog plana jednog američkog pastora da spali knjigu Kurana, od koga je u međuvremenu odustao.

Šef oblasti Baraki Barak u istočnoj provinciji Logar, Muhamed Rahim Amin rekao je da su demonstranti ubijeni i povredjeni kada su avganistanski vojnici otvorili vatru na stotine okupljenih ljudi, koji su pokušali da na silu udju u sedište prozapadne lokalne vlade.

Demonstranti >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << su uzvikivali "Smrt Americi", spaljivali gume kao i plakate za izbornu kampanju pred parlamentarne izbore 18. septembra, rekao je Amin.

NATO i avganistanske snage ubile su sinoć talibanskog komandanta koji je planirao raketne napade na biračka mesta tokom predstojećih izbora, i još četiri ekstremista

"Sa sigurnošću mogu da kažem da je ovo delo neprijatelja mira i stabilnosti u Avganistanu, koji pokušavaju da iskoriste svaku mogućnost da ugroze bezbednost u zemlji", dodao je Amin.

Pastor iz jedne male crkve sa Floride, Teri Džons rekao je juče da mu je "Bog rekao da odustane od spaljivanja Kurana", što je trebalo da se desi na devetu godišnjicu napada Al Kaide na SAD - 11. septembra.

Plan da knjiga Kurana bude spaljena naišao je na bes miliona muslimana širom sveta.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.