Metro u Rimu privremeno zatvoren nakon zemljotresa

Izvor: B92, 30.Okt.2016, 16:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Metro u Rimu privremeno zatvoren nakon zemljotresa

Rim -- Metro u Rimu privremeno je zatvoren zbog tehničke provere nakon jakog zemljotresa u centralnoj Italiji.

To je na svom nalogu na Tviteru saopštila saobraćajna kompanija italijanske prestonice ATAC, prenosi "Sputnjik". U saopštenju se navodi da privremeno neće raditi linije A i B.

Oko 20 osoba povređeno je u zemljotresu, koji je jutros zatresao centralni deo Italije, saopštile su italijanske vlasti, a premijer te zemlje Mateo Renci potvrdio je da za sada nema >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << žrtava.

Prema navodima italijanskih vlasti, reč je uglavnom o povredama lakše prirode, prenosi AP.

Renci, koji se oglasio više od pet sati nakon što je zemljotres jačine 6,6 stepeni Rihterove skale pogodio centralni deo Italije, rekao je da uprkos snazi zemljotresa u ovom trenutku nema ljudskih žrtava.

On je, nekoliko sati uoči zemljotresa, rekao da će Italija obnoviti sve kuće, crkve i druge građevine uništene u nizu zemljotresa, koji su Italiju pogodili u poslednja dva meseca.

"Obnovićemo sve, kuće, crkve i preduzeća. Sve što treba da bude urađeno da bi se ova područja obnovila, biće urađeno", rekao je Renci, a preneo Rojters.

Šef italijanske Službe civilne zaštite Fabricio Kurčo ranije je izjavio da zasad nije zabeležena nijedna žrtva snažnog zemljotresa koji je jutros u 7,40 časova zatresao centralni deo Italije, ali je nekoliko ljudi povređeno, od kojih jedna teže.

Centralni deo Italije jutros je zatresao zemljotres jačine 6,6 stepeni Rihterove skale.

Pre dva meseca je zemljotres na istom području sravnio sa zemljom nekoliko manjih gradova, pri čemu je poginulo gotovo 300 ljudi.
Pogledaj vesti o: Zemljotres

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Rimski metro zatvoren i posle današnjeg zemljotresa

Izvor: Blic, 30.Okt.2016

Metro u Rimu privremeno je zatvoren zbog tehničke provere nakon jakog zemljotresa u centralnoj Italiji...The #Rome metro closed for precautions in wake of #Earthquake. #terremotocentroitalia pic.twitter.com/mwPuFlTj6K..To je na svom nalogu na Tviteru saopštila saobraćajna kompanija italijanske prestonice...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.