Japanci napravili najmoćniji kompjuter

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Jul.2011, 10:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Japanci napravili najmoćniji kompjuter

TOKIO -

Japanski naučnici su konstruisali superkompjuter "K kompjuter" tri puta brži i moćniji od kineskog računara koji je do pre par dana bio najmoćniji.

Njegova snaga jednaka je onoj koju ima milion personalnih kompjutera (PC).

"K kompjuter" se sastoji od 672 ormarića sa hiljadama manjih međusobno povezanih kompjutera.

Tu mašinu je napravila kompanija "Fudžicu" i ona se nalazi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << na Institutu za računarsku nauku "Riken" u Kobeu biće korišćena za predviđanje zemljotresa, kao i istraživanja klime i onih u oblasti nuklearnih nauka. "K kompjuter" troši struje koliko i 10.000 domaćinstava i godišnje košta 10 miliona dolara.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.