5,5 PO RIHTERU: Zemljotres pogodio Čile i Peru

Izvor: Kurir, 23.Mar.2015, 09:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

5,5 PO RIHTERU: Zemljotres pogodio Čile i Peru

SANTJAGO - Zemljotres jačine 6,1 stepeni po Rihterovoj skali pogodio je danas pogranično područje Čilea i Perua, saopštio je američki Geološki zavod.

Epicentar zemljotresa koji se dogodio u 1.51 sati po lokalnom vremenu, bio je 33 kilometra jugoistočno od grada Putre na dubini od 128 kilometra, prenele su agencije. Za sada nema podataka o žrtvama niti o pričinjenoj materijalnoj šteti.

Zemljotresi su veoma česti u Čileu i Peru jer se oni nalaze na Naskanskoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << ploči koja se podvlači pod kontinentalnu Južnoameričku ploču. U zemljotresu koji je 2014. godine pogodio Čile poginulo je šest osoba, dok je gotovo milion ljudi bio evakuisan zbog upozorenja na cunami.

U zemljotresu jačine 8,0 stepeni po Rihterovoj skali koji je 2007. godine pogodio Peru poginulo je 519 , a povređeno je 1.366 osoba.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.