Ničić podneo ostavku na mesto poslanika

Izvor: NaDlanu.com, 06.Sep.2012, 16:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ničić podneo ostavku na mesto poslanika

BEOGRAD, 6. septembra 2012. (Beta) - Agencija za borbu protiv korupcije saopštila je u četvrtak da je gradonačelnik Zaječara Boško u Skupštini Srbije, nakon što je Agencija pokrenula postupak protiv njega zbog kršenja zakona.

BEOGRAD, 6. septembra 2012. (Beta) - Agencija za borbu protiv korupcije saopštila je u četvrtak da je gradonačelnik Zaječara Boško u Skupštini Srbije, nakon što je Agencija pokrenula postupak protiv njega zbog kršenja zakona.Agencija >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << je pokrenula postupak protiv Ničića zbog sumnje da je prekršio član 28. stav 4. Zakona o Agenciji za borbu protiv korupcije jer kao poslanik nije ispunio svoju zakonsku obavezu da u roku od tri dana od stupanja na funkciju gradonačelnika Zaječara, Agenciji podnese zahtev za davanje saglasnosti za vršenje druge funkcije.Ostavke na mesto narodnih poslanika podneli su nakon pokretanja postupka gradonačelnik Loznice Vidoje Petrović, gradonačelnik Kruševca Bratislav Gašić i gradonačlenik Pirota Vladan Vasić.Zakonom o Agenciji je propisano da javnim funkcionerima koji povrede član 28. stav 4. druga funkcija prestaje po sili zakona.
Pogledaj vesti o: Zaječar

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.