Izvor: Dzungla.org, 06.Nov.2013, 00:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Venecija: Proteruju kruzere iz centra

Specijalna komisija vlade Italije odobrila je plan za preusmeravanje ruta turističkih brodova iz istorijskog centra Venecije. Fatalno potonuće kruzera Kosta konkordija u januaru 2011. pojačalo je pritisak za preusmeravanje takvih brodova iz centralnog kanala „Đudeka“ i područja crkve Sveti Marko. Sada brodovi prolaze na udaljenosti od oko 300 metara od Trga Sveti Marko, podsetila je agencija AP. Kancelarija premijera Enrika Lete u Rimu saopštila je danas da je komisija >> Pročitaj celu vest na sajtu Dzungla.org << odobrila prokopavanje jednog novog kanala kako bi brodovi mogli da uplove u lagunu sa zapadne strane, izbegavajući istorijski centar Venecije. Prema proceni Luke Venecija, za ostvarenje tog projekta biće potrebno oko dve godine. U međuvremenu će biti zabranjeno da manji trajekti prolaze Venecijom, a saobraćaj kruzera će biti smanjen za 20 odsto, počev od januara. Prošle godine je 645 brodova pristiglo u Veneciju. OpširnijeVečernje Novosti

Nastavak na Dzungla.org...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Odobren plan izmeštanja brodova dalje od Venecije

Izvor: Beta, 06.Nov.2013

MILANO, 6. novembra 2013. (Beta-AP) - Specijalna italijanska komisija odobrila je plan da se do 2016. ruta brodova za krstarenje izmesti dalje od istorijskog jezgra Venecije, ali aktivisti izražavaju rezervu prema pr.

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Dzungla.org. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Dzungla.org. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.