Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Jun.2011, 16:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvi autlet centar u Srbiji od marta 2012.
INĐIJA -
Prvi autlet centar u Srbiji biće otvoren u Inđiji u martu 2012. godine, a u prvoj fazi je predviđena izgradnja 15.000 kvadratnih metara prostora, na kome će se naći oko 70 prodavnica svetskih tekstilnih brendova.
Vrednost investicije prve faze izgradnje je 25 miliona evra, a u "fešn park - autlet centru", na 12 hekatara površine, biće uloženo ukupno 40 miliona evra.
Izgradnja prvog autlet centra u Srbiji je projekat kompanije "Blek ouk divelopment", >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u saradnji sa britanskom firmom "GVA autlet O", koji je u grupi najznačajnijih autlet operatera u Evropi, a jedan od partnera u projektu je i "Fešn kompani".
Predsednik Upravnog odbora kompanije "Blek ouk divelopments" Đura Stanić je rekao da se "radi o prvom pravom autlet centru u Srbiji" koji će u potpunosti ispuniti svetske standarde, a autorizovan je od matičnih kuća i proizvođača odeće.
Stanić je istakao da se taj centar nalazi na idealnoj lokaciji, na pola puta između Beograda i Novog Sada, te će kupcima iz ova dva grada biti potrebno po pola sata vožnje kako bi kupili garderobu po cenama koje će biti niže od 30 do čak 80 odsto od onih u redovnoj prodaji.
On je napomenuo i da će centar u Indiji imati ukupno 135 lokala, od čega 70 prodavnica u prvoj fazi, od kojih je dve trećine već izdato.
Predsednik opštine Inđija Goran Ješić je rekao da je ovaj projekat važan ne samo za taj grad već i za celu Srbiju, ukazujući da će otvaranje centra značiti "revoluciju u kupovinu garderobe za srpske potrošače, kao i kraj svih monopola u domenu trgovine u našoj zemlji".
On je kazao da će porodice sa relativno skromnim primanjima moći da kupe, za malo novca, kvalitetnu garderobu.
Ješić je naglasio da su u izgradnju centra uključena isključivo domaća građevinska preduzeća i da će realizacija tog projekta omogućiti zapošljavanje više od hiljadu ljudi.
Direktor "Fešn kompani" Draško Babić je rekao da će lokacija te firmi biti u blizini teritorije na kojoj se nalazi oko 2,8 miliona potencijalnih kupaca.
Babić je istakao da će se bogata ponuda garderobe značajnih svetskih proizvođača odraziti ne samo na trenutnu situaciju na tržištu, već će uticati i na značajno proširenje tekstilnih brendova u Srbiji.
On je napomenuo i da će cene garderobe u proseku biti za 55 odsto niže nego u redovnim prodavnicama.
Predstavnici investitora i opštine Inđija najavili su da će ključevi zakupcima lokala u tom centru biti predati u decembru.
Autlet centri su specifični oblici trgovine u kojima potrošači svakog dana u nedelji i u svakoj prodavnici tog tipa mogu kupiti robu uz veliki popust.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Prvi autlet centar u Srbiji biće otvoren u martu 2012.
Izvor: Blic, 28.Jun.2011
Inđija - Prvi autlet centar u Srbiji biće otvoren u Inđiji u martu 2012. godine, a u prvoj fazi je predviđena izgradnja 15.000 kvadratnih metara prostora, na kome će se naći oko 70 prodavnica svetskih modnih brendova...Vrednost investicije prve faze izgradnje je 25 miliona evra, a u "fešn park...
Uskoro modni gradić u Inđiji
Izvor: Mondo, 28.Jun.2011
U martu 2012. godine Inđija i Srbija dobiće pravi modni gradić. U toku je izgradnja "Fashion Park outlet centra".
Uskoro modni gradić u Inđiji (Foto)
Izvor: Dzungla.org, 28.Jun.2011
U martu 2012. godine Inđija i Srbija dobiće pravi modni gradić. U toku je izgradnja 'Fashion Park outlet centra'.. . Novinari su danas pozvani da obiđu radove na izgradnji ovog Outlet centra, koji će se prostirati na oko 30.000 kvadratnih metara i u kojem će biti oko 70 prodavnica prestižnih svetskih...
Prvi autlet centar u Srbiji 2012.
Izvor: B92, 29.Jun.2011, 10:35
Inđija -- Prvi autlet centar u Srbiji biće otvoren u Inđiji u martu 2012. godine, najavio je predsenik UO kompanije "Blek ouk divelopment" Đura Stanić...On je napomenuo da će cene garderobe u proseku biti za 55 odsto niže nego u "normalnim" prodavnicama...Ta kompanija će graditi autlet centar...
Autlet centar u Inđiji
Izvor: RTS, 29.Jun.2011
U martu 2012. godine očekuje se otvaranje prvog autlet centra u Srbiji koji se gradi nadomak Inđije. To će omogućiti srpskim porodicama kupovinu robe na jednom mestu po daleko nižim cenama...Prvi autlet centar u Srbiji biće otvoren u Inđiji u martu 2012. godine, a izgradnja teče po planu. U prvoj...





