Izvor: TvojPortal.com, 26.Mar.2012, 10:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svemirski otpad ponovo prestrašio astronaute

Izvor: Press Online
Odbačeni komad jedne ruske rakete prošao je danas toliko blizu Međunarodne kosmičke stanice da je šest astronauta potražilo sklonište u kapsulama za povratak na Zemlju. Američka svemirska agencija NASA saopštila je da otpad nije prošao toliko blizu da bi predstavljao opasnost, ističući, međutim, da bi bilo opasno da je udario u stanicu, javio je AP.



Astronauti - dva Amerikanca, tri Rusa i jedan Holanđanin, probudili su se >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << rano i ušli u dve kapsule "Sojuz", spremni da se vrate na Zemlju u slučaju udara.
Otpad je uočen tek juče, pa je bilo prekasno da se Međunarodna kosmička stanica pomeri sa njegove putanje.
Ovo je treći put u 12 godina da su astronauti potražili sklonište od svemirskog otpada.

Nastavak na TvojPortal.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TvojPortal.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TvojPortal.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.