Izvor: Njuz.net, 27.Nov.2013, 18:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sale Đorđević postao selektor u poslednjoj sekundi
Napomena: Ova vest je šaljive prirode
Đorđević ostao pribran u poslednjoj sekundi
BEOGRAD, 27. novembar 2013, (Njuz) – Proslavljeni srpski košarkaš Aleksandar Đorđević u poslednjoj sekundi je pristao da preuzme vođenje reprezentacije Srbije, saznaje Njuz.
Od odlaska Dušana Ivkovića sa klupe kao kandidati za njegovog naslednika pominjani su i Saša Obradović i Igor Kokoškov, ali je odgovornost na sebe preuzeo Đorđević i u poslednjim trenucima sastanka na kom se donosila >> Pročitaj celu vest na sajtu Njuz.net << odluka o selektoru prihvatio je ponudu.
Potpredsednik košarkaškog saveza i nekadašnji Đorđevićev saigrač Dejan Bodiroga istakao je da je selektorsko mesto ponudio upravo Đorđeviću jer je „Sale uvek umeo da donese pravu odluku za ekipu“.
-Isticao je rok za donošenje odluke i nismo bili u najpovoljnijoj poziciji. Niko od kandidata o kojima smo razmišljali nije bio spreman da preuzme odgovornost i da povede ekipu. Pogledao sam na sat i video da vremena praktično više i nemamo. Tada sam uočio da je Sale slobodan na i uručio sam mu ponudu. On je sjajno reagovao, bio je potpuno miran i u poslednjoj sekundi je prihvatio mesto selektora – izjavio je Bodiroga.
Kako Njuz nezvanično saznaje, Đorđeviću je prvi čestitao voditelj Vladan Tegeltija, koji je uspeo da neopaženo prođe obezbeđenje u Kući košarke i intervjuiše Saleta Đorđevića u toaletu.
Soko Sokolović
Pogledaj vesti o: Saša Đorđević











