SP: Srpkinje se poigravale sa Alžirkama

Izvor: Dzungla.org, 08.Dec.2013, 20:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POBEDA od 20 razlike, kakav god da je bio sparing partner, budi optimizam sa dve oštrice. Jedna strana tog mača diže samopouzdanje rukometašica Srbije pred odlučujuće mečeve za prvo mesto u grupi B, u utorak (18.00) protiv Brazila i u sredu (20.15) protiv Danske, a druga strana može da stvori zabludu o perfektnoj igri i sjajnoj formi već na startu Svetskog prvenstva u našoj zemlji. Alžir je pao već u 16. minutu, kada je Jelena Nišavić povela seriju našeg tima od 10:0, >> Pročitaj celu vest na sajtu Dzungla.org << a ostatak trening-meča, selektor Bošković je iskoristio da svakoj igračici omogući osećaj nedodirljivosti na terenu. Osim možda protiv Kine u poslednjoj proveri pred osminu finala, demonstracija sile slična onoj sinoć u “Čairu” teško da će biti moguća – 34:14 (6:18).Na Svetskom prvenstvu ima zalutalih ekipa, poput Paragvaja, koji je za 60 minuta okršaja protiv Poljske dao samo šest golova (dva za čitavo drugo poluvreme), a primio 40. Večeras smo videli da su i neke sudije nedorasle velikom takmičenju. Na stranu to što je tuniski par Kričen/Makhlouf već u 90. sekundi utakmici dao dva minuta kazne Dragani Cvijić, a već u sledećem napadu Alžira isključio i Katarinu Krpež. Žuti kartoni upozorenja nisu postojali, oni su čuvani za završnicu poluvremena. Arbitri su imali niz spornih odluka, kao da na afričkom kontinentu važe neka druga pravila.I sudije kamenog srca zažmure na jedno oko kad domaćin igra grublju odbranu, to sitnim slovima piše u dnu strane priručnika. Tuniski par kao da je prelistavao srpsku štampu uoči duela i pročitao pplan srpskih rukometašica da čvrstom, muškom defanzivom već na startu demorališe autsajdera grupe.Dragana Cvijić najozbiljnije je shvatila taj zadatak, ali je morala da napusti teren već u 16. minutu zbog udaranja protivnice laktom. Od tog trenutka, strog kriterijum arbitara sudario se sa srpskim inatom. Do kraja poluvremena, Alžir nije dao nijedan, a primio je deset golova, a u periodu od 16. do 46. minuta počeo je da preuzima palicu od Portorika po neefikasnosti u napadu (samo 3 gola).Katarina Tomašević imala je čak 63 odsto odbranjenih šuteva, a sinoć je vežbala ragbi dodavanja preko celog terena. Tač-daunove bez ikakvih problema je beležila Jelena Nišavić, sa stoprocentnim učinkom iz kontri, kao i sa levog krila. Gde Katarina stane, tu Jovana Risović uvek produži, pa je u nastavku omogućila još mnogo lakih kontri i golova za predoziranje adrenalinom i samopouzdanjem pred dva odlučujuća okršaja za prvo mesto u B grupi.ALŽIR – SRBIJA 14:34 (6:18)DVORANA: “Čair”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Krišen/Maklouf (Tunis). Sedmerci: Alžir 3 (2), Srbija 3 (2). Isključenja: Alžir 6, Srbija 6 minuta. Crveni karton: Dragana Cvijić (Srbija) u 16. minutu.ALŽIR: Abdelkader, Kouiled, Belakdar 2, Dob, Nasnaoui, Titou 2, Ait Ahmed, Sehabi (pet odbrana), Zaidi 4 (1), Izem, Ibaraken, Bousora (3 odbrane), Hemisi 2, Tizi 3 (1), Kelil, Banaiča.SRBIJA: Krpež 3, Popović, Lekić 2, Živković 4, Damnjanović 6 (2), Erić 2, Risović (šest odbrana, sedmerac), Rajović 3, Ognjenović, Filipović, Tomašević (13 odbrana), Nišavić 9, Stoiljković 2, Liščević 1, Cvijić, Lojpur 2. OpširnijeVečernje Novosti
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Dzungla.org. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Dzungla.org. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.