„Regina“ u finalu, Andrea ispala

Izvor: Blic, 13.Maj.2009, 06:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

„Regina“ u finalu, Andrea ispala

Turska, Švedska, Izrael, Portugalija, Malta, Finska, BiH, Rumunija, Jermenija i Island sinoć su se plasirale u finale 54. „Evroronga" u Rusiji, a najveći aplauz dobili su predstavnici BiH, grupa „Regina", čija numera „Bistra voda" je jedan od favorita za pobedu u subotu.



Motivima iz ruskih skaski kao što su crveni cvet, čarobni konj, zmaj i uz pomoć dve devojčice koje su na scenu arene „Olimpijski" sletele na krilima žar ptice, uz slogan >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << „pesma daje ljudima krila", sinoć je počelo prvo polufinale „Evrovizije" u Moskvi. Publiku su zatim pozdravili voditelji ove manifestacije, svetski poznata ruska manekenka Natalija Vodijanova i ruski televizijski voditelj Andrej Malahov.

Seksepilna Andrea Demirović na sceni

Andrea Demirović, koja predstavlja Crnu Goru sa pesmom „Just Get Out of My Life" prva je probila led na sceni i zagrejala publiku u areni seksipilnim nastupom u vrlo smeloj mini haljini. Andrea je sa svojim plesačem izvela vruć ples na sceni, te je publika u jednom trenutku mogla da vidi i kako joj plesač zadiže kratku haljinicu, ali to joj nije pomoglo da se dokopa finala.

Češki predstavnici „Gypsy.cz" su zatim nasmejali publiku svojim neobičnim nastupom i kostimima „supermena". Usledile su zanimljive numere predstavnika Belgije, Belorusije, Švedske" Temperaturu u areni podigla je turska predstavnica Hadise svojim trbušnim plesom i energičnom pesmom „Dum tek Tek", a publika je njen nastup pozdravila burnim aplauzom. Braća Stefan i Mark Filipovski, koji čine duo „Next Time" predstavljali su sinoć Makedoniju jednom pravom rok numerom „Nešto što ke ostane", ali nisu ušli među deset najboljih.

Zapažen nastup imala je i Elena Georgije iz Rumunije sa pesmom „Balkan Girls", koja spaja folk elemente trubačke muzike i moderni pop ritam. Grupa „Regina" koja ove godine predstavlja Bosnu i Hercegovinu sa pesmom „Bistra voda" nastupila je poslednja prve takmičarske večeri. Članovi „Regine" na sceni su nosili bele mundire, a pored bele i crvena boja, kao simbol ljubavi, je dominirala njihovim nastupom. Na kraju pesme usledile su ovacije.

Podsetimo, neposredno pošto je „Regina" izabrana da predstavlja BiH na „Evrosongu" , pesmu „Bistra voda" pratile su kontroverze oko toga da li je plagijat pesme Kikija Lesandrića „Oltar" koju je komponovao ministar Mlađan Dinkić, koji je potom poželeo „Regini" svu sreću u Moskvi.

U revijalnom delu prve večeri nastupili su ruski vojni orkestar, kao i poznata grupa „t.A.T.u.", koji su izveli splet najpoznatijih ruskih pesama.

Deset finalista

Bosna i Hercegovina - „Regina” - „Bistra voda”

Turska - Hadise - „Dum Tek Tek”

Malta - Kjara - „What If We”

Švedska - Malena Ernman - „La Voix”

Jermenija - Inga i Anuš - „Jan Jan”

Finska - „Waldo’s People” - „Lose Control”

Island - Johana - „Is It True?”

Izrael - Noa i Mira - „There Must Be a Another Way”

Rumunija - Elena - „The Balkan Girls”

Portugalija - „Flor-de-lis” - „Todas As Ruas Do Amor”

Glasanje

Ove godine na „Evroviziji" primenjena su nova pravila glasanja, kako bi se sprečilo takozvano „blokovsko glasanje". Tako su sinoć, tokom prvog polufinala, pravo glasanja imale samo zemlje koje su nastupale te večeri, kao i Engleska, Francuska, Španija i Nemačka.



Pripreme Kona za polufinale


Naši predstavnici na „Evroviziji” u Moskvi Marko Kon i Milan Nikolić polako privode sve pripreme kraju. Preksinoć su bili u poseti našoj ambasadorki u Moskvi Jelici Kurjak, gde je upriličen prijem za našu delegaciju. Nakon toga, Kon se zaputio na žurku koju je pravila izraelska delegacija, gde je oduševio sve prisutne.

- Marko je otpevao „Cipelu” na hebrejskom na opšte oduševljenje svih prisutnih - ističe Duška Vučinić-Lučić i dodaje da je naša delegacija sinoć gledala prvo polufinale u samoj areni „Olimpijski” kako bi malo „osetili atmosferu” pre nego što na njih dođe red.

Numera "Bistra voda” zaradila je ovacije

Voditelji: Natalija Vodjanova i Andrej Malahov

Hadise (Turska) je digla arenu na noge

Makedonci "Next”

Izraelska grupa na sceni

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.