Izvor: Njuz.net, 25.Jul.2014, 15:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Putin tvrdi da je u vreme obaranja malezijskog aviona bio kod devojke
Napomena: Ova vest je šaljive prirodePutin tvrdi da je tog kobnog dana gledao „House of Cards“
MOSKVA, 25. jul 2014, (Njuz) – Predsednik Rusije i glavni osumnjičeni u slučaju oborenog malezijskog aviona Vladimir Putin tvrdi da ima alibi koji dokazuje da u vreme kada je avion oboren nije bio na licu mesta, saznaje Njuz.
Prema iskazu koji je Putin dao tokom saslušanja u moskovskoj policijskoj stanici, u trenutku kada je raketa pogodila malezijski avio MH17 i tom prilikom ubila sve putnike i članove posade, ruski predsednik je bio u stanu kod svoje devojke, bivše gimnastičarke Aline Kabaeve.
- Moja devojka Alina će posvedočiti da sam tog 17. jula, oko podneva došao kod nje da malo iskuliramo i gledamo nešto na TV-u. Pošto nije bilo ništa posebno na programu, pogledali smo celu drugu sezonu „House of Cards“. Odlična je, preporučujem – naglasio je ruski predsednik.
Pravni stručnjaci se slažu da Putin ima čvrst alibi koji ga u potpunosti oslobađa krivice za obaranje aviona.
- Ovo menja celokupnu istragu. Do sada nije bilo sumnje da je Putin direktno odgovoran za nesreću, međutim jasno je da je bio kod devojke, a ne blizu Hrabove u oblasti Donjeck, kako se prvobitno sumnjalo – kaže za Njuz prof dr Kosta Čavoški, naš istaknuti stručnjak za rusko pravo.
Prema poslednjim nezvaničnim saznanjima, glavni osumnjičeni za obaranje putničkog aviona MH17 je u ovom trenutku predsednik Ukrajine koji kaže da je u vreme pada aviona bio sam u pabu „Diysno Dobre Pyvo“ u Odesi, ali barmen tvrdi da ga se ne seća.
Viktor Marković
Pogledaj vesti o: Oboren ruski avion





