Preminuo roker, tvorac kultnog hita (FOTO, VIDEO)

Izvor: Mondo, 24.Avg.2018, 14:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preminuo roker, tvorac kultnog hita (FOTO, VIDEO)

Gitarista benda Lynyrd Skynyrd preminuo je u 69. godini.

Ed King, gitarista benda Lynyrd Skynyrd i čovek koji je zaslužan za postojanje legendarne numere "Sweet home Alabama", preminuo je u svom domu u Nešvilu u 69. godini.

"S velikom tugom objavljujemo da je Ed King preminuo u svom domu u Nešvilu 22. avgusta. Zahvaljujemo se njegovim mnogobrojnim prijateljima i fanovima za podršku i ljubav koju su mu pružili tokom života i karijere", objavljeno je na njegovoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << zvaničnoj Facebook stranici.

Poznato je da je gitarista bolovao od raka pluća, ali ne zna se još uvek da li je to bio uzrok smrti.

Da li ste "dinosaurus" - slušate li rok? (ANKETA)

"Ed je bio naš brat, veliki tekstopisac i gitarista. Znam da će biti sa ostalim momcima u rokenrol raju. Naše misli i molitve su uz njegovu porodicu", napisao je njegov prijatelj i član benda Geri Rouzington.

"Sweet home Alabama" će se čuti poslednji put

Roker je bio jedan od osnivača benda Strawberry Alarm Clock tokom šezdesetih godina prošlog veka, a onda se pridružio Lynyrd Skynyrd 1972. godine. Snimio je sa bendom prva tri albuma i napisao pesmu "Sweet home Alabama". Bend je napustio 1975. nakon svađe sa pevače Ronijem van Zantom, pa se opet vratio 1987. godine.

Poslednji put je otišao iz benda 1996. godine zbog problema sa srcem.



Izvor: YouTube/Lynyrd Skynyrd

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.