Počinje „Rock Village“

Izvor: Blic, 22.Avg.2008, 07:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počinje „Rock Village“

Dvodnevni muzički festival „Rock Village" počinje danas u Banatskom Sokocu. Pored interesantnog muzičkog programa, centralni deo festivala biće otkrivanje spomenika legendarnom rege muzičaru Bobu Marliju.

Festival će večeras otvoriti beogradski bend „Magma", zatim će nastupiti prvi hedlajneri festivala, legendarna pulska grupa „Atomsko sklonište", a nakon njih publiku će razdrmati zvezde prve večeri, sastav „Van Gogh". Sutra, nakon otkrivanja Spomenika >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Bobu Marliju, festival će se nastaviti uz zvuke najpoznatije domaće rege grupe „Del Arno Benda". Nakon njih će nastupiti specijalni gosti sa Jamajke, Abraham i njegov „Irie Vibes", a zatim će koncert održati „Partibrejkersi".

- Bob Marli je bio veliki idealista, čovek koji je mirio ljude, znači važno je da sama ta ideja o slobodi bude prisutna i dalje. Ovaj spomenik ne treba da otkriju političari jer oni donose konfuziju, zategnutost i dovode do nenormalne atmosfere. Neka dođu obični ljudi koji vole muziku, koji vole da uživaju, da odećaju, koji hoće da se opuste - kaže Zoran Kostić Cane, frontmen grupe „Partibrejkers".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.